Koniec roku pracy Szczecińskiego Klubu Katolików 2012/2013

Zgodnie z zapowiedzią spotkania majowe odbyły się w zmienionej kolejności – 9 maja prezes Krystyna Bodnar podzieliła się , ilustrując wypowiedzi przeźroczami, swoimi wrażeniami z pielgrzymki do Indii śladami św. Tomasza Apostoła i św. Franciszka Ksawerego.

23 maja ks. dr Jan Mazur przedstawił wykład ” Papież Pius XII wobec Problemów Medycznych swojej epoki”

 

13 czerwca odbyło się bardzo interesujące spotkanie z Matkami Chrzestnymi polskich statków. Spotkanie prowadzili P Elżbieta Marszałek i p. Kazimierz Nowotarski. Pan Kazimierz Nowotarski przekazał  historyczne zdjęcie z uroczystości nadania nazwy m/s SOLIDARNOŚĆ, zbudowanego w stoczni Burmeistr – Wain w Kopenhadze w 1991 roku:

IMG_0604 IMG_0609

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu Pani Alicja  Pienkowska ,pielegniarka w Stoczni Gdańskiej i wybitny działacz opozycji , Ks.dr Władysław Zdunek redemptorysta i Szef Polskiej Misji Katolickiej w Danii oraz pierwszy kapitan statku Pan Jan Pruffer b.Powstaniec Warszawski. Uroczystość odbyła się 12 marca 1991r.

Na zdjęciu Pani Alicja Pienkowska ,pielegniarka w Stoczni Gdańskiej i wybitny działacz opozycji , Ks.dr Władysław Zdunek redemptorysta i Szef Polskiej Misji Katolickiej w Danii oraz pierwszy kapitan statku Pan Jan Pruffer b.Powstaniec Warszawski. Uroczystość odbyła się 12 marca 1991r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek, 27 czerwca, na mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela klubowicze i wychowankowie O. Władysława Siwka modlili się w Jego Intencji. Po Mszy św. krótkie spotkanie przed  wakacjami. Zamieszczamy esej p Edmunda Glazy  z 2005 roku, napisany w setną rocznicę urodzin wielkiego Duszpasterza.

IMG_0613


 

 

 

 

 

Życzymy wszystkim członkom i sympatykom Klubu radosnego lata i dobrego odpoczynku. Spotykamy się na początku października – proszę śledzić ogłoszenia
i zaglądać na naszą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *