Nowy rok pracy klubu – zapraszamy!

Drodzy Przyjaciele!

Po przerwie wakacyjnej wznawiamy nasze spotkania klubowe. Ze względu na zbliżające się wybory rozpoczniemy od spotkania z kandydatami na posłów i senatorów z okręgu szczecińskiego, reprezentującymi różne ugrupowania polityczne (za wyjątkiem wyraźnie lewicowych).

Czeka nas również Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze. Zgodnie ze Statutem powinno się ono odbywać co dwa lata. Musimy wybrać nowe władze Klubu – warto już dziś, zastanowić się, kogo wybierzemy. Jako załącznik do tego komunikatu przesyłam program Walnego Zebrania, które odbędzie się dniu 27 października o godz.19.00.

Zebranie poprzedzone będzie mszą świętą o godz.18.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela, jest to ostatni czwartek miesiąca, więc będzie odprawiana tradycyjnie w intencji Ojczyzny, jak również w intencji członków Klubu.

W bieżącym roku, w dniach 8 – 9 października, swoje 30 – lecie obchodzi Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze; na te obchody zaproszeni są prezesi wszystkich polskich KIK-ów oraz delegaci z ościennych klubów. Jest propozycja, aby wyjechać do sanktuarium w Rokitnie o ok. godz.5.00 w sobotę a wracać przed południem w niedzielę, aby zdążyć do Szczecina na wybory. Załączam program obchodów Jubileuszu, przy czym mam zapewnienie Pani Prezes, że do obiadu w sobotę nie trzeba będzie dopłacać (znalazł się sponsor). Koszt wyjazdu szacuję na ok. 100 zł, łącznie ze „zrzutką” na paliwo. Osoby chętne na wyjazd, proszę o zgłoszenie się najpóźniej na spotkaniu 29 września – chodzi o zapewnienie środków transportu. Zachęcam do wzięcia udziału – nie jest to zbyt daleko, a w dodatku, to Klub z naszej Archidiecezji.

Nadal spotykać się będziemy w sali nr 3 przy kościele św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy 3, o godz.19.00, w co drugi czwartek – w zasadzie: w drugi i czwarty czwartek (mogą być wyjątki gdyby wypadało to w jakieś święto lub np. w Wielkim Tygodniu).

Na najbliższe trzy miesiące, proponujemy następujący program:

29 września  o godz. 18.00 msza święta w intencji Ojczyzny, a o godz.19.00 spotkanie z kandydatami na posłów i senatorów.

13 października „Artystyczne pasje ludzi morza” spotkanie z kpt. ż w. Józefem Gawłowiczem – wykładowcą WSM, nawigatorem, literatem i..

27 października  Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze- (program
w załączeniu).

10 listopada   „Stefan Kardynał Wyszyński i jego związki z Pomorzem Zachodnim”- wykład Mieczysława Ustasiaka. (albo ” Rola Kościoła w procesie integracji europejskiej”’ – relacja Ewarysta Waligórskiego z międzynarodowej konferencji w Krakowie).

24 listopada  „Ziemia Święta – odkrycia archeologiczne” – wykład: Longiny      i Zygmunta Cywińskich.

8  grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP- msza święta o godz. 18.00, a o godz.19.00 wykład: „Dogmaty Maryjne”.

15 grudnia Adwentowy Wieczór Skupienia– poprowadzi ks.dr Jan Mazur     w kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej, ul Arkońska 2.

Ponadto, w Dzień Zaduszny(2 listopada, środa) zapraszamy do odwiedzenia grobów naszych Zmarłych Członków – spotkanie przy głównej bramie cmentarnej o godz.15.30.

Serdecznie zapraszam na wszystkie spotkania, ze szczególnym uwzględnieniem Walnego Zebrania.

Szczęść Boże!

Krystyna Bodnar
Prezes SKK

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze

w dniu 27.10.2011 r.

        

         Pierwszy termin Zebrania wyznacza się na godz.18.30, drugi termin – godz.19.00 (w sali nr 3 przy parafii św. Jana Chrzciciela).

 

PROGRAM

 

1.  Otwarcie i wybór Przewodniczącego obrad oraz sekretarzy.

2.  Przyjęcie programu Walnego Zebrania.

3.  Sprawozdania ustępującego Zarządu:

(programowe –Prezes, finansowe – Skarbnik)

4.  Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej ( z wnioskiem w kwestii absolutorium ).

5.  Uchwała w przedmiocie absolutorium.

6.  Wybór Komisji Skrutacyjnej oraz Uchwał i Wniosków.

7.  Podawanie kandydatów na Prezesa, a następnie głosowanie tajne.

8.  Podanie wyników głosowania.

9.  Podawanie kandydatów na członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego
oraz głosowanie tajne.

10. Dyskusja nad sprawozdaniami oraz programem Klubu na najbliższe 2 lata oraz zgłaszanie
propozycji uchwał.

11. Podanie wyników wyborów.

12. Wolne wnioski.

13. Podjęcie uchwał.

14. Wystąpienie nowego Prezesa.

15. Zamknięcie zebrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *