Program spotkań na najbliższy kwartał.

Drodzy Przyjaciele,

w tym błogosławionym czasie, gdy przeżywamy Tajemnicę Wcielenia Boskiego Syna – życzę Wam wszystkim i Waszym Rodzinom aby Jezus Chrystus obdarzał Was mocą z wysoka, abyście wolni od lęków przeżyli w zdrowiu i pomyślności Nowy 2013 Rok.

W tym komunikacie przedstawiam program na I kwartał 2013 r. Rozpoczniemy tradycyjnie – spotkaniem opłatkowym w dniu 10 stycznia. Spotkanie to rozpocznie się mszą świętą w intencji członków Klubu o 18.00 – koncelebruje ks. dr Jan Mazur. Następnie ok. 19.00 spotkanie w sali nr 3, z udziałem ks. biskupa Jana Gałeckiego. Przewidziane: kolędowanie, poczęstunek i prezenty. Mile widziane, choć niekonieczne, partycypowanie w części kulinarnej.

Ponadto informuję, że wszyscy wychowankowie i sympatycy O. Władysława Siwka – „Osia”, zostali zaproszeni przez obecnego duszpasterza akademickiego O. Zbigniewa Leczkowskiego w na mszę świętą w intencji „Osia” i Jego Wychowanków – w niedzielę
13 stycznia o godz.19.00 a następnie na spotkanie opłatkowe z uczestnikami ODA przy parafii OO. Jezuitów, gdzie będziemy Go wspominać.

Zachęcam również do wzięcia udziału w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który rozpocznie ·się w piątek 18 stycznia. Goszcząca nas parafia św. Jana Chrzciciela organizuje spotkanie ekumeniczne we wtorek 22 stycznia o godz. 18.30.

Przedstawiam program spotkań czwartkowych na najbliższe 3 miesiące. Przy czym, biorąc pod uwagę, że czwarty czwartek w marcu będzie już Wielkim Czwartkiem, będziemy mieli spotkania w pierwszy i drugi czwartek marca.

10 stycznia
Msza święta o 18.00 i następnie Opłatek Klubowy, na który wszystkich członków wraz, w miarę możliwości, z rodzinami.

24 stycznia
„Sanktuaria katolickie i prawosławne wschodniej Polski” – z pielgrzymki, zdjęcia i pamiątki zaprezentuje Krystyna Bodnar.

14 lutego
„Jerzy Turowicz – 100-lecie urodzin”- sprawozdanie z sympozjum  zorganizowanego przez Uniwersytet Szczeciński.

28 lutego
„Ks. Bolesław Domański i Związek Polaków w Niemczech” wykład Edmunda Glazy z „Civitas Christiana”.

7 marca
Wieczór Skupienia – wraz z „Odrodzeniem” godz.18.00 w kaplicy przy ul. Arkońskiej 2.

14 marca
temat i prelegent – w trakcie uzgadniania – informacja będzie na afiszach i w czasie spotkań.

Program spotkań jest także dostępny na naszej stronie www w zakładce Program Spotkań

Tych, którzy nie będą uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych w swoich parafiach, zachęcam do wzięcia udziału w rekolekcjach w Katedrze: od Niedzieli Palmowej do środy.

Serdecznie zapraszam na wszystkie spotkania.

                                                                                              Krystyna Bodnar – prezes SKK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *