Zapraszamy na nowe spotkania w kolejnym kwartale

Drodzy Przyjaciele !

Nadszedł czas na przedstawienie programu spotkań klubowych na kolejny kwartał, to jest do końca czerwca b. r.

W dniu 28 marca nie odbył się zaplanowany wykład o ks. Bolesławie Domańskim, w tym dniu bowiem zostaliśmy zaproszeni przez Księdza Arcybiskupa do katedry na mszę świętą związaną z zakończeniem pontyfikatu papieża Benedykta XVI. Zaległe spotkanie przenieśliśmy więc na 11 kwietnia. Była to sytuacja wyjątkowa, normalnie bowiem w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca spotykamy się o 19.00 w sali nr.3 przy parafii św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy (chyba żeby w tym dniu przypadało jakiś wielkie święto jak Boże Ciało).

W tym programie mamy spotkania na różne tematy, w tym tematykę morską związaną
z naszym regionem a także z czerwcowymi Dniami Morza.

Proponujemy następujące spotkania:

 • 11 kwietnia „ Ksiądz Bolesław Domański i Związek Polaków w Niemczech”
  – wykład p. Edmunda Glazy (warto przypomnieć tę postać wielkiego kapłana i patrioty).
 • 25 kwietnia „ Obrzędy i zwyczaje morskie”
  – spotkanie z kpt. ż. w. Wiktorem Czappem
 • 9 maja „ Papież Pius XII wobec problemów medycznych swojej epoki”                                                             -wykład ks. dr Jana Mazura
 • 23 maja  „ Katolicyzm w Indiach”
  – przedstawię wrażenia z pielgrzymk śladami św.Tomasza Apostoła oraz św. Franciszka Ksawerego – jak zwykle z pokazem slajdów
 • 13 czerwca  „O matkach chrzestych statków PŻM”
  – prowadzą p. dr  Elżbieta Marszałek i Kazimierz Nowotarski
 • 27 czerwca msza św. w intencji O. Władysława Siwka i jego wychowanków
  – o godz.18.00 w kościele św. Jana Chrzciciela, gdzie zaczęło się duszpasterstwo akademickie w naszym mieście , a także w dniu imienin „Osia”

Komunikaty o spotkaniach wysyłamy tradycyjnie, do aktualnych członków klubu (już dawno nie dokonywaliśmy skreśleń) obserwujemy jednak, że niektóre z tych osób już dawno nie pojawiły się na spotkaniach ani nie płacą składek. Cieszylibyśmy się gdyby chcieli Państwo, choćby od czasu do czasu, wznowić kontakt z nami. Część komunikatów wysyłamy drogą elektroniczną, a więc bez kosztów, część jednak pocztą ponosząc koszty znaczków, niby niewielkie, ale w trudnej sytuacji finansowej naszego klubu stanowi to istotny wydatek (część członków płaci składkę 1 zł miesięcznie).

Proszę więc o zadeklarowanie, w dowolnej formie, czy zależy Wam na otrzymywaniu komunikatów – jeśli to nie nastąpi przestaniemy wysyłać, informuję jednocześnie,że aktualne informacje o klubie można znaleźć na stronie www.skk.szczecin.pl , a także w gablotach kościołów w centrum miasta.

Serdecznie zapraszam na wszystkie spotkania.

Szczęść Boże !

Prezes SKK
Krystyna Bodnar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *