Zaproszenie na IX Zjazd Gnieźnieński

W imieniu organizatorów zapraszamy członków klubu i sympatyków do udziału w IX Zjeździe Gnieźnieńskim, który odbędzie się w Gnieźnie w dniach 16-18 marca 2012 roku.

Każdy z dotychczasowych Zjazdów Gnieźnieńskich dotykał ważnego – z punktu widzenia Polski, Europy i świata – zagadnienia, omawianego i dyskutowanego w gronie wybitnych uczestników życia społecznego, religijnego i politycznego. W tym roku hasłem Zjazdu Gnieźnieńskiego będzie: „Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan.”

Jak piszą w swym zaproszeniu organizatorzy:

„Zapraszamy do Gniezna ludzi wierzących i niewierzących, aby wspólnie podjęli dialog w imię dobra całego społeczeństwa. Dialog ten staje się niekiedy sporem, nikomu jednak nie wolno z góry odmawiać dobrej woli. Uważamy, że chcąc budować wspólne dobro na naszym kontynencie, powinniśmy uznać publiczny charakter religii i jej niezastąpionej roli jako źródła kapitału społecznego, jako nauczycielki wartości będących fundamentem wolnego społeczeństwa.”

Swój udział już potwierdzili m.in: kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, ks. Tomas Halik, prezydent Czeskiej Akademii Chrześcijańskiej, Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, Stefan Vesper, sekretarz generalny ZdK, s.Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty „Chleb Życia”, dr Ján Čarnogurský, były premier Słowacji, przewodniczący Kuratorium Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność . Pełna lista dostępna jest tutaj .

Materiały i szerokie informacje dostępne są na stronie www.zjazd.eu, a w szczególności:
IX Zjazd Gnieźnieński – zaproszenie – marzec 2012
Program IX Zjazdu Gnieźnieńskiego
Założenia programowe
Zachęcamy także do śledzenia Zjazdu na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *